konung_ogin (konung_ogin) wrote,
konung_ogin
konung_ogin

У своєму бажанні жити в цивілізованій європейській країні ми дійшли до точки неповернення

башловка1

Коли я вперше познайомився з правозахисником Анатолієм Башловкою, перша його фраза звучала так: "У своєму бажанні жити в цивілізованій європейській країні ми дійшли до точки неповернення". Недавно я запропонував йому дати інтерв'ю нашій газеті. Відразу уточнив, що це буде безкоштовно, адже він допомагає моїм друзям з ДШВ батальйона "Айдар".
Що Ви можете сказати про недавній суд над бійцями «Айдар»?

По чому видно було, що це спланований акт по дискредитації батальйону? Ні правових підстав, ні підготовка документів не були на належному рівні, щоб можна було їх у чомусь звинувачувати. На мою думку, все було зроблено з метою дискредитації. Але не вийшло.
Ви були одним з активістів Майдану. Ви продовжуєте бути активним в той час, коли багато інших учасників Майдану стали пасивними. Яка зараз Ваша політична ніша? Чим ви займаєтеся під час поточної передвиборчої кампанії?

Ми розуміємо, що сьогоднішні вибори - це фейк. Не змінилася система виборів, не відбулася люстрація. Президент не виконав обіцянок щодо люстрації, значить вигідно, щоб залишилися ті ж люди, ті ж способи впливу. Я навожу приклад визначення «шизофренія»: це коли людина робить однакові вчинки, очікуючи різних результатів. Якщо ми залишаємо систему тією ж, результат виходить все той же. Нічого не зміниться. Ми пішли в політику партією «Громадянський рух України», в якій я перший у списку, щоб висміяти ущербність системи і говорити те, про що всі інші мовчать. У нас ні з ким немає ніяких угод, домовленостей, ми просто говоримо людям правду, і люди хочуть почути правду. У суспільстві, в якому відсутній добробут, держава повинна хоча б забезпечити справедливість. Ми йдемо на вибори, щоб забезпечити справедливість. І навіть поза політикою ми доводимо, що можемо як громадські активісти, зібравшись разом, вирішувати ті проблеми, які необхідно, навіть без депутатського мандата. У цій партії зібралися люди, які були разом, які брали участь в Майдані, і розуміють один одного з півслова.
Експерти стверджують, що ці вибори будуть не тільки достроковими, а й обрані депутати не довго протримаються при владі - за найоптимістичнішими прогнозами, максимум рік.
Я думаю, фізично склад парламенту протримається ще менше, якщо туди пройдуть ті ж люди, які були в старому парламенті і голосували за закони 16 числа. У мене є дуже велика підозра, що їх почнуть просто фізично усувати. Тому що в суспільстві немає основного принципу - справедливості. І суспільство не забуває того, що відбувалося. Коли ми бачимо, що в парламент йдуть Ківалов, Шуфрич, Рудьковський та інші одіозні особистості, які і несуть відповідальність за те, що відбувалося в країні, то виникає питання: вони туди пройдуть? Суспільство було ошукано. Я думаю, що сміттєві баки будуть приготовлені не тільки для представників старої влади, а й нової, бо кредит довіри з кожним днем зменшується. Я думаю, що сміттєві баки для них вже теж готові.
ЗМІ повідомляють, що західні інвестори пожурили Порошенко за непрозорість української влади. Ви могли б це прокоментувати?

Те що у нас сталося було питанням часу. Наш парламент не відображає всі прошарки суспільства. Якщо не змінити систему, щоб парламент був репрезентативним, то ця хвороба її підірве. Диктаторська вертикаль влади побудована Кучмою не працює, тому що потрібна фанатична віра людей. Коли люди зрозуміють, що вони співучасники управління країною, тоді ми зможемо перемогти корупцію.

Щоб б Ви хотіли сказати моїм читачам?

Держава тримається на 3-х стовпах: безпека громадянина, доступ до справедливого суду, адекватно працююча фінансово-банківська система. У випадку України держава не може забезпечити все це. Як можна швидкими засобами забезпечити безпеку громадянина? Вільний обіг зброї може зняти ту напругу, яка є в суспільстві. Тому що зброя є у всіх, кому вона не потрібно, а у чесних громадян її немає. Вільний обіг зброї зменшить навантаження на систему, зменшиться.
Анатолій Башловка

Как только власть начинает щемить журналистов мы получим или путинскую Россию или нацистку Германию. Заявление Порошенко о том, что нужно посадить журналиста очень опасный сигнал...

После прихода к власти нацисты запретили газеты КПГ, СДПГ, многие либерально-демократические издания. Со свободой прессы было покончено. 6 апреля 1933 г., после встречи с иностранными журналистами и дипломатическим корпусом, Геббельс записал в дневнике, что они с Гитлером «впервые открыто выступили против представлений о так называемой свободе печати». 4 октября был принят «Закон о редакторах», по которому редакторскую должность мог занять только ариец по происхождению. Нацисты провели чистку журналистских рядов, изгнав из редакций к 1939 г. более 1400 неугодных журналистов. Заниматься журналистикой могли фактически только члены НСРПГ .Tags: вибори
Subscribe

promo konung_ogin june 16, 2014 01:40 25
Buy for 10 tokens
Для начала следует объяснить, что блог у меня двуязычный. Я пишу и по-русски, и по-украински, а чаще всего стараюсь совмещать оба "лэнгвиджа" в одной заметке. Это совсем не трудно при правильном творческом подходе! Во всяком случае мой блог обычно читает больше пяти тысяч человек…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment